PL   EN   RU
T: 00 48 (22) 758 31 02
 
 
   
PRZEWODNIK PO NATURALNYCH KAMIENIACH 
Kamień, jako materiał, jest synonimem piękna, trwałości i różnorodności. Jako wiodąca firma na rynku kamieniarskim, zapewniamy Państwa, że przychodząc do nas, otrzymujecie produkt najwyższej jakości; starannie wyselekcjonowany, idealnie przygotowany i zamontowany.

Poniżej prezentujemy krótki przewodnik po naturalnych kamieniach, który przybliży Państwu charakterystykę tego materiału.

KLASYFIKACJA KAMIENI
Spośród wielu rodzajów kamienia wyróżniamy kilka podstawowych wykorzystywanych w kamieniarstwie:
. MARMUR
. GRANIT
. PIASKOWIEC
. WAPIEŃ
. ONYX
. TRAWERTYN
. DOLOMIT


Zapraszamy do zapoznania się z Galerią Kamieni Naturalnych, gdzie dowiecie się Państwo więcej o charakterystyce i przeznaczeniu poszczególnych gatunków.

   


Przedstawiamy Państwu historię kamienia - cząstki naszej planety, która formowana niekiedy miliardy lat temu, przebywa długą drogę wprost do naszych wnętrz, aby wzbogacać je swoim naturalnym pięknem.

WYDOBYCIE
Jest to pierwszy krok w pozyskiwaniu kamienia. Wykorzystuje się tu ogromne maszyny, które wwiercając się, rozłupują potężne bloki skalne. Jeden blok granitu może ważyć nawet 17 000 000 kg. Niejednokrotnie kamień wydobywany jest z bardzo trudno dostępnych miejsc, jak np. marmur azulu cielo, wydobywany z dna Morza Śródziemnego. Otrzymane w ten sposób bloki skalne są następnie cięte na slaby.

SELEKCJA
Starannie selekcjonujemy kamień, aby wykluczyć możliwe skazy czy pęknięcia, które mogą powstać na etapie wydobycia i pierwszych szlifów. Dla Naszych Klientów dobieramy indywidualnie kamień pod względem jego kolorystyki i struktury. Tak dobrany materiał gwarantuje znakomity efekt końcowy.

KONCEPCJA
Na podstawie pomysłów naszych Klientów czy projektantów, powstają wstępne szkice i komputerowe wizualizacje w oparciu o które realizujemy kolejne etapy.

POMIARY I RYSUNKI TECHNICZNE
Dokładnie wykonane pomiary oraz rysunki techniczne są niezbędnym elementem pomyślnej realizacji projektu. Niekiedy błąd zaledwie 0,1 mm mógłby zniweczyć cały plan.

OBRÓBKA
Wyselekcjonowany kamień poddajemy odpowiedniej obróbce na podstawie sporządzonych wcześniej rysunków. Wykorzystujemy tu zaawansowane maszyny tnące, polerujące, wycinające oraz kunszt naszych doświadczonych pracowników, którzy nadają ostatni szlif. Niezbędnymi elementami na tym etapie są diament i woda.

MONTAŻ
Montaż mozaiki, składającej się np. z 5000 elementów, wymaga wiele uwagi i dokładności. Pojedyncze detale muszą być idealnie dopasowane, na odpowiednio do tego przygotowanym podłożu. Nasi doświadczeni specjaliści nadzorują każdą realizację, aby prace montażowe zostały wykonane zgodnie z założonym planem.

EFEKT KOŃCOWY
W tym miejscu, rozpoczęta miliony lat wcześniej historia kamienia zbiega się z Państwa własną, a naturalne piękno i trwałość tego materiału cieszyć będzie przez wiele lat.
  
Piękno kamienia wymaga starannie dobranej pielęgnacji uwzględniającej jego naturalne właściwości.

W trosce o Państwa kamień, pomagamy utrzymywać jego wysoką jakość, poprzez stosowanie właściwych technik konserwacji oraz środków pielęgnacyjnych.

Przy użyciu odpowiednich urządzeń oraz wiedzy naszych pracowników, zapewniamy ochronę kamienia, dzięki której jego piękno i trwałość będą cieszyć przez bardzo długie lata.
 
 

ZAMÓW KATALOG       PRZEWODNIK PO NATURALNYCH KAMIENIACH ZŁÓŻ ZAPYTANIE     
Polityka prywatności     Mapa strony     Kontakt