Maison

+48 (22) 758 31 02

PN – PT: 07:00 – 15:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

Sztuka

Barbara Falender

BARBARA FALENDER

BWW zaprasza do wyjątkowego miejsca wystawowego na terenie naszego zakładu- galerii prac Barbary Falender, wybitnej polskiej rzeźbiarki, odznaczonej medalem Gloria Artis.
Nasza współpraca trwa już ćwierć wieku, dostarczamy kamień oraz pomagamy z realizacji rzeźb…. Arcydzieł , które już dziś są klasyką polskiej sztuki.

(…) NAWET MIEJSCA WYPOLEROWANE NIE SĄ MARTWYMI OBSZARAMI, TYLKO STAJĄ SIĘ HOŁDEM DLA LUDZKIEGO PIĘKNA

JERZY LISAK

WYSTAWA W OPERZE NARODOWEJ

Dziś przy okazji „Halki” w Operze Narodowej zobaczyłem wystawę Pani prac tam prezentowanych i jestem nią poruszony do głębi. Są to bez wątpienia arcydzieła o światowym poziomie. Wspaniałe jest niezwykłe wyczucie materii, zmysłowość, która przepełnia te tak osobiste rzeźby, świetny dialog z przeszłością. Niezwykłe jest wyczucie ciała i to, że nawet miejsca wypolerowane nie są martwymi obszarami, tylko stają się tym, co chce Pani pokazać – hołdem dla ludzkiego piękna. Rzeźby jawnie erotyczne mają wielką klasę i kulturę, nigdy też nie są prowokujące. Przez cały czas oglądania zazdrościłem Pani jednej rzeczy, tego że może Pani tych rzeźb swobodnie dotykać – one są do tego stworzone. (…) Pragnę jedynie wyrazić swój naprawdę wielki zachwyt, poruszenie wewnętrzne i radość, która przywraca wiarę w sens sztuki w czasach kiedy takie wartości jak estetyka, kultura wykonawcza i piękno często są podważane. “

Secured By miniOrange